Щоб контролювати робочий час компанії необхідно завести робочі графіки.
Щоб створити їх, перейдіть в розділ Час і звіти - Робочі графіки і натисніть Додати графік.
У Бітрікс24 є три типи графіків:
- вільний;
- фіксований;
- позмінний.
Розглянемо особливості налаштування кожного з них по черзі.
Як створити вільний графік?
При вільному графіку співробітник може починати робочий день в будь-який час. Тривалість робочого дня також не встановлюється і може бути більше 24 годин.
Oберіть Вільний графік і введіть його назву. Вкажіть тривалість звітного періоду.
Укажіть, для яких співробітників і відділів застосувати даний графік. Якщо для якихось співробітників ви хочете призначити інший графік - додайте їх у виключення.
В полі Дозволити відкривати і закривати робочий день оберіть, з яких пристроїв співробітники зможуть управляти робочим часом.
Як створити фіксований графік?
Фіксований графік більш строго контролює робочий час співробітників, а також дозволяє вести статистику порушень.
Оберіть Фіксований графік і вкажіть його назву.
Один з ключових параметрів - Звітний період. Він буде впливати на облік порушень.
Оберіть співробітників, яким потрібно буде встановити цей графік.
Вкажіть робочий час для даного графіка. У ньому буде враховуватися також допустима тривалість перерв, якщо це необхідно. У нашому прикладі компанія працює з 9 до 18 по буднях, а співробітникам виділено годину на перерву. У суботу скорочений робочий день.
Налаштуйте список вихідних і святкових днів. За замовчуванням він обирається автоматично з державного виробничого календаря на рік, але ви можете ввести додаткові дні.
У налаштуваннях ви можете вибрати, звідки завантажувати свята - з виробничого календаря або з одного з інших створених графіків.
Як створити позмінний робочий графік?
Позмінний графік створює для кожного співробітника періоди, у які вони повинні почати і завершити робочий день.
Оберіть Позмінний графік. Створіть зміни, які будуть входити в нього. Додайте денні та вечірні зміни в графік і вкажіть для них час роботи.
Збережіть графік і додайте зміни в розклад для співробітників.
Якщо в розкладі зміна зелена, то це одна з майбутніх змін. Якщо зміна червона, то працівник не вийшов на зміну. Якщо зміна жовта, то співробітник вийшов на зміну поза графіком. Клацніть по ній і натисніть Призначити зміну, щоб зарахувати її співробітнику.
Як контролювати робочий час співробітників?
У пункті Контроль робочого часу налаштуйте, як співробітники будуть починати і завершувати робочий день:
- Початок і завершення робочого дня - співробітники вручну починають і завершують день.
- Початок робочого дня - співробітники починають робочий день вручну, а час завершення автоматично підставляється з поля Робочий час.
У пункті Облік порушень робочого графіка виберіть, які порушення ви хочете фіксувати, і налаштуйте їх.
- Порушення початку і завершення дня - для фіксування порушень вкажіть час, коли співробітники повинні починати і закінчувати робочий день.
- Порушення кількості робочих годин на день - вкажіть мінімальну тривалість робочого дня співробітників. Якщо робочий день буде коротше, зазначеним співробітникам прийде повідомлення.
- Порушення редагування робочого дня - на який проміжок часу співробітник може самостійно відредагувати робочий день. Якщо він відредагує на більший термін, зафіксується порушення та зазначеним співробітникам прийде повідомлення.
- Допустиме порушення робочих годин за звітний період - вкажіть, скільки годин допустимо не допрацювати за обраний вище звітний період. Якщо годин буде більше, зафіксується порушення.
Повідомлення про порушення можна автоматично відправляти безпосередньому начальнику зі структури компанії.
Для позмінного графіка є кілька додаткових налаштувань.
-
Час виходу на зміну - чи можуть співробітники запізнитися на зміну, та на скільки (годин або хвилин).
-
Забув почати зміну - кому надіслати повідомлення, якщо співробітник зовсім не прийшов на роботу або не просто не почав зміну.
-
На скільки раніше можна почати зміну - чи можуть співробітники приходити на зміну раніше та починати робочий день. Наприклад, у цій опції встановлений період в 30 хвилин. Якщо у співробітника зміна починається о 15:00, то зміна йому зарахується, тільки якщо він почне робочий день не раніше 14:30.