Емодзі досить активно ввійшли в наше життя з месенджерів як засіб вираження емоцій у спілкуванні, причому як в звичайному житті, так і в бізнесі.
Що ж таке емодзі, і чим вони відрізняються від звичайних текстових смайликів?
По суті, це еволюція текстового смайлика, його графічне зображення. Емодзі набирається зі спеціальною емодзі-клавіатури і автоматично перетворюється в картинку в браузері або месенджері.
Емодзі були додані майже в усі сучасні операційні системи та програми: підтримка є в Windows, MacOS, iOS, Linux, Android, в текстових і офісних продуктах (MS Office, LibreOffice, OpenOffice і ін.), у таких месенджерах, як WhatsApp, Viber, Telegram, Skype, FB Messenger. А також підтримка емодзі є і в соціальній мережі Facebook.
У Бітрікс24 введена повноцінна підтримка емодзі в повідомленнях і коментарях Живої стрічки, у чатах десктоп- і мобільного застосунків.
Як використовувати Емодзі?
Windows 8.1/10
У Windows 8.1/10 емодзі можна скористатися кількома способами:
- Викликати вікно вибору емодзі сполучення клавіш
WIN
;
абоWIN
.
. (Ця можливість з'явилася в оновленні Windows 10 за жовтень 2018 - Fall Creators Update): - Або за допомогою сенсорної клавіатури, просто клацнувши правою кнопкою миші на панелі завдань і вибравши опцію Показати кнопку сенсорної клавіатури:
Кнопка сенсорної клавіатури з'явиться в панелі завдань:
А емодзі можна вибрати на самій клавіатурі:
Windows 7
На відміну від Windows 8.1/10, у Windows 7 є часткова підтримка емодзі: деякі емодзі можуть відображатися некоректно або взагалі замість смайлів можуть бути квадрати.
Якщо взагалі всі емоджі відображаються квадратами, то можна спробувати завантажити і встановити оновлення Windows 7 для підтримки емодзі.
Також, наприклад, існують розширення з віртуальними емодзі-клавіатурами для браузерів (Chrome, Firefox, Opera), що дозволяють відправляти емодзі в цих браузерах.
MacOS
iOS і Android
Linux
Відображення і вивід емодзі в Linux залежить від використовуваного оточення і дистрибутива.
Можливо, вам також стануть у пригоді Emoji keyboard, Emoji Selector (for GNOME Shell) або розширення з віртуальними емодзі-клавіатурами для браузерів (Chrome, Firefox, Opera).