top_ua
Вхід
Ваш Бітрікс24
Вхід
Авторизуйтеся, щоб увійти
до Бітрікс24 вашої компанії.
Вхід

Підтримка24

Налаштування офісної АТС

Рейтинг:

До Бітрікс24 можна, окрім хмарної АТС, підключити ще і офісні АТС (число АТС, що підключаються не обмежена).

Т.к налаштування підключення своєї АТС по Rest API не залежить від Бітрікс24, а повністю налаштовується в сторонньому застосунку, ми ці підключення не розглядатимемо - це детально розписано на сторінці завантаження цих застосунків в Маркетплейсе24.

Розглянемо Інтеграцію з офісною АТС через SIP-коннектор.

Логіка роботи SIP-Коннектора наступна:

 1. При здійсненні вихідного дзвінка Бітрікс24 спробує приєднатися до сервера, вказаного вами в розділі Вихідні дзвінки форми налаштувань номера, та, авторизувавшись з логіном / паролем, зробити дзвінок.
 2. Для прийому в портал вхідного дзвінка необхідно створити на своїй IP-АТС транк з параметрами, які вам надані в розділі Вхідні дзвінки форми налаштувань номера, та відправляти в цей транк всі АТС дзвінки що надходять.
Якихось спеціальних технічних вимог до підключається АТС немає, крім підтримки SIP-протокола. Ви завжди можете спробувати підключити будь-якого оператора. Якщо він працює за стандартами SIP, проблем з його роботою бути не повинно.


Для тестування функціоналу вам доступні безкоштовні хвилини для вихідних дзвінків. Число безкоштовних хвилин та термін активної ліцензії SIP-коннектора виводиться на сторінці Баланс та статистика в разділі Телефонія.

Якщо після тестування вас влаштувала робота сервісу, та ви збираєтеся використовувати АТС для вихідних дзвінків, необхідно оплатити ліцензію по кнопці Оплатити підключення модуля для вихідного зв'язку.

Зверніть увагу:

 1. Ліцензія на SIP-коннектор купується на весь Бітрікс24. Тобто, якщо ви будете підключати більше однієї SIP АТС до вашого Бітрікс24, то додатково купувати SIP-коннектор не потрібно.
 2. Ліцензія на SIP-коннектор купується окремо, тобто вона не прив'язана до рахунку телефонії Бітрікс24.


Для обробки дзвінків, крім налаштувань в Бітрікс24 та в самій АТС, необхідно буде виконати налаштування на мережевому екрані (firewall) вашої локальної мережі.


Налаштування в Бітрікс24

 1. Скористайтеся кнопкою Підключити офісну АТС.

  Подключить офисную АТС

 2. Заповніть поля форми для підключення:

  Заполните поля формы для подключения

  • Назва підключення - довільна назва з'єднання. Необов'язкове поле.
  • Адреса сервера – це IP-адреса вашої АТС.
  • Логін та Пароль – дані для доступа до АТС.
 3. Натисніть Підключити. Дані збережуться, система перейде до налаштувань маршрутизації.


Налаштування офісної АТС

Розглянемо налаштування офісної АТС на прикладі Asterisk. Для налаштування АТС дані беруться з блоку Вхідні дзвінки:

Настройка офисной АТС


Створення транка

У файлі sip.conf необхідно створити запис наступного виду:

 [voximplant] dtmfmode=rfc2833 ; вместо your_account необхідно використовувати ім'я вашого профілю в поле Адреса сервера (див. ілюстрацію вище). fromdomain=your_account type=friend host=your_account ;в якості значення полів типу user використовується значення поля Логін fromuser=asterisk username=asterisk ;в якості значення пароля використовується значення поля Пароль secret=mypass insecure=port,invite contex=contex-internal disallow=all nat=yes allow=ulaw&alaw 

У цьому записі потрібно міняти значення тільки у домені, пароля та параметра nat, який ставиться в yes/no, в залежності від того чи використовується у вас NAT чи ні.

Як приклад наведемо зразок налаштувань за даними з нашого прикладу вище:

[voximplant] dtmfmode=rfc2833 fromdomain=ip.b24-6864-1386141129.bitrixphone.com type=friend host=ip.b24-6864-1386141129.bitrixphone.com fromuser=sip9 username=sip9 secret=******************* insecure=port,invite contex=contex-internal disallow=all nat=yes allow=ulaw&alaw 

Увага! Раніше в налаштуваннях вашої офісної АТС використовувалося в поле Адреса сервера incoming замість ip (наприклад: incoming.b24-6864-1386141129.bitrixphone.com). Ви можете продовжувати використовувати це позначення і далі, але модуль телефонії буде працювати значно повільніше. Краще змінити на ip.

Налаштування буде застосовано командою в консолі Asterisk:

sip reload

Налаштування дзвінків з Asterisk в Voximplant

Дзвінки здійснюються за допомогою наступної команди, яку необхідно прописати в файлі extensions.conf:

Dial(SIP/voximplant/${EXTEN})

В такому випадку він надійде в Бітрікс24 як дзвінок на той номер, на який він спочатку прийшов в Asterisk.

Налаштування буде застосовано командою в консолі Asterisk:

dialplan reload

Налаштування Firewall локальної мережі

За замовчуванням для SIP використовується порт 5060, а для медіа (RTP) 10000-20000 порти. Порт 5060 може бути як TCP, так і UDP - це залежить від існуючих налаштувань локальної мережі.

Зазвичай для SIP важливо, щоб вихідний трафік був дозволений (з АТС наприклад), а входять коннект працюватимуть автоматично. RTP зазвичай використовується як UDP (щоб при втраті пакетів дані продовжували передаватися).

Самі порти можна налаштовувати в властивостях АТС: який там вказано, такий потрібно відкривати і в firewall.Увага! Налаштування АТС для коробкової версії Бітрікс24 повинна проводитися після налаштування модуля для роботи з хмарної телефонією Телефонія (voximplant).


Рекомендую також прочитати:


Дякую, допомогло! Дякуємо :) Не допомогло Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Це не те, що я шукаю
Дуже складно і незрозуміло