top_ua
Вхід

Контакт-центр: Telegram

Канал Telegram дозволяє створити відкриту лінію за допомогою чат-бота Telegram.

Для підключення каналу необхідно отримати Токен доступу. Зробити це можна як при створенні нового бота в Telegram, так і в уже існуючому.


Як створити нового бота Telegram

Перейти за посиланням або знайти бота BotFather в самому Telegram-і (в веб-версії, в десктоп або мобильному застосунку Telegram) и натиснути Розпочати:

відкриті лінії telegram.png

Виберіть команду, щоб створити нового бота – /newbot:

відкриті лінії telegram2.png

Вкажіть ім'я бота, за яким клієнти зможуть знайти і звернутися до вашої компанії через Telegram. Ім'я буде відображатися в контакт листі, а також у відкритих чатах Telegram - в нашому прикладі Jimm_Shop:

відкриті лінії telegram3.png

Далі вкажіть унікальне ім'я бота (@username), за яким клієнти зможуть знайти вас в Telegram, а також на підставі якого буде сформована посилання на бота. Унікальне ім'я має обов'язково містити в кінці суфікс bot – в нашому прикладі це JimmShop_bot:

відкриті лінії telegram4.png

Після цього отримуєте потрібний Токен доступу:

відкриті лінії telegram5.png

Розмістіть цей токен і вставте у відповідне поле в налаштуваннях відкритої лінії та натисніть кнопку Підключити:

відкриті лінії telegram6.png

Також можна створити іконку вашому боту командою /setuserpic, виберіть потрібний бот (якщо у вас їх декілька) і потім просто відправте картинку в чат:

відкриті лінії telegram7.png

Відключити можливість додавання вашого чат-бота в групи Telegram можна в налаштуваннях бота. Відкрийте список ваших ботів: /mybots, oберіть ваш бот (якщо у вас їх декілька) і перейдіть в налаштування Bot Settings:

Відключити можливість додавання чат-бота в групи.png

Далі в налаштуваннях бота оберіть пункт Allow Groups?:

Відключити можливість додавання чат-бота в групи2.png

І вимкніть додавання бота в групи Turn groups off:

Відключити можливість додавання чат-бота в групи3.png

Все. Канал Telegram підключений.


Як отримати токен існуючого бота

Якщо у вас бот уже створений заздалегідь або вам знадобився токен доступу, то отримати його легко. Просто в чаті з ботом BotFather введіть команду /token, виберіть потрібний бот (якщо у вас їх декілька):

відкриті лінії telegram8.png

Щоб видалити існуючий токен і створити новий, потрібно ввести команду /revoke, вибрати ваш бот (якщо у вас їх декілька), і бот BotFather видасть вам новий токен:

відкриті лінії telegram11.png

Коли відгукується старий токен командою /revoke, то він стає недійсним, тому не забудьте скопіювати в налаштування каналу Telegram новий токен.


Як це працює

Клієнт в своєму застосунку Telegram знаходить вашого чат-бота або заходить за прямим посиланням на чат-бот і спілкується з оператором:

відкриті лінії telegram9.png


У оператора весь діалог також відбувається в Бізнес-чаті на порталі (у веб-версії, в десктоп- і мобільному застосунку Бітрікс24):

відкриті лінії telegram10.png

Особливості підключення каналу Telegram:

  1. На один акаунт Telegram можна створити не більше 20 чат-ботів.
  2. Файли більше 20 Мб не приймаються (через технічний обмеження Telegram API). У цьому випадку відповідний текст буде відправлений оператору. та він повинен попросити клієнта переслати файл іншим шляхом.
  3. У разі, якщо однаковий token було вказано на декількох порталах та/або хмарних порталах, то працювати буде тільки останній успішно підключений портал. Решта портали відключаються та коннектор позначається як «аварійний».
  4. При спілкуванні в даному каналі можна редагувати свої повідомлення.
  5. Telegram не передає номер телефону клієнта при спілкуванні в чаті, тобто отримати номер телефону в лід СRM через канал Telegram можна лише, якщо сам клієнт вкаже його в діалозі з оператором відкритої лінії.


Допомогло!
Дякуємо :)
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Це не те, що я шукаю
Дуже складно і незрозуміло
Відгук
Замовити впровадження