Підтримка24

Типи бізнес-процесів та як обрати потрібний

Розробка шаблону бізнес-процесу, особисто для мене, завжди справа дуже захоплююча. Чимось схожа на збирання пазла. Всі деталі потрібно розташувати правильно і тільки тоді виходить по-справжньому крутий результат:)

Але, як і в пазлах, якщо при створенні бізнес-процесу ми спочатку вибираємо неправильний напрямок, то робота може затягнутися і завдати клопоту. Тому в першу чергу нам потрібно визначитися з типом створюваного бізнес-процесу. Вони бувають послідовними та зі статусами.

Що таке послідовні бізнес-процеси?

Послідовний бізнес-процес - це послідовність кроків, які виконуються по черзі, поки все не завершаться. Він схожий на звичайну блок-схему, що описує алгоритм розв'язання задачі.

типи бізнес-процесів.jpg

Що таке бізнес-процеси зі статусами?

Бізнес-процес зі статусами являє собою набір окремих станів (статусів). Кожен статус по суті є окремим послідовним процесом, який взаємопов'язаний з іншими.

типи бізнес-процесів2.jpg

При переході бізнес-процесу в будь-який статус виконуються дії, що реалізують . 

Серед дій повинно бути і встановлення нового статусу, щоб процес міг продовжити своє виконання і перейти в інший статус. Якщо такої дії немає, то поточний статус вважається кінцевим і бізнес-процес завершується.

Щоб більш детально ознайомитись з роботою процесів зі статусами, натисніть тут.

Який тоді тип мені вибрати?

Для початку, підкреслю, що немає неправильного вибору. Практично будь-яке завдання можна вирішити за допомогою кожного з типів бізнес-процесів. Проте правильний вибір може значно спростити створення, а значить заощадити ваш час і зусилля!

Послідовний бізнес-процес краще вибрати тоді, коли необхідно виконати якийсь певний ланцюжок дій. Наприклад, затвердження відпустки. Всі документи по черзі направляються відповідальним, які повинні їх затвердити.

Бізнес-процес зі статусами варто вибрати , якщо розв'язуване завдання дуже складне, нелінійне, але при цьому всю роботу можна розділити на окремі взаємопов'язані стани. Наприклад, робота видавничого дому. Спочатку велика група авторів працює над проектом, потім він відправляються на редактуру, далі його можуть направити як на друк, так і на доопрацювання. Загалом, процес досить складний, тому розумно розбивати його на складові.

Як почати роботу з шаблонами бізнес-процесів?

Давайте розглянемо на прикладі, як почати створювати шаблони бізнес-процесів обох типів.

Як ви помітили, при створенні послідовного процесу ми просто переносимо і налаштовуємо дії. Для процесу зі статусами, спочатку ми створюємо самі статуси, а вже потім налаштовуємо їх.

Сподіваюся, мені вдалося допомогти вам визначити необхідний тип бізнес-процесу, а їх реалізація вам теж буде приносити лише задоволення:)


Допомогло!
Дякуємо :)
Необов'язково:
Залишити відгук про статтю
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Залишити відгук про статтю
Маю додаткові запитання
Замовити впровадження