top_ua
Вхід
Ваш Бітрікс24
Авторизуйтеся, щоб увійти
до Бітрікс24 вашої компанії.
Вхід

Підтримка24

Як конвертувати лід?

Рейтинг:

Лід, як потенційно можлива угода, може перетвориться в контакт, компанію, та при вдалому збігу обставин, в угоду. Таке перетворення називається конвертацією ліда.

Один зі способів конвертації ліда - це конвертація за допомогою статусної шкали.

У загальному списку лідів, а також у формі перегляду ліда ви маєте можливість бачити статусну шкалу. По мірі того, як лід обробляється, можна натиснути на потрібну стадію та змінити її.

Конвертация.png

По завершенні обробки ліда ви обираєте або «неякісний лід» (в разі, якщо лід не стає вашим клієнтом, що також трапляється), або конвертуєте його, тобто створюєте з нього нові сутності:

Создать на основании.png

Хочу звернути вашу особливу увагу на те, що конвертація ліда за допомогою статусної шкали підходить для перетворення ліда відразу в три сутності - контакт, компанію та угоду.

Як відбувається процес конвертації?

Відразу після того, як ви натискаєте «Створити на підставі», пропонується вибір напрямку угоди, а потім відкривається форма заповнення угоди, яка створена на підставі даного ліда. Зверніть увагу, що контакт та компанія вже створені та відповідні поля в угоді «Контакт» та «Компанія» вже заповнені створеними елементами.

Компания и Контакт после конвертации.png

Цей сценарій працює, якщо даних в ліді досить для того, щоб заповнити всі обов'язкові поля в контакті та компанії. Якщо даних недостатньо, то спочатку ви потрапите на форму заповнення тієї сутності, в якій є не заповнені обов'язкові поля.

Наприклад, у формі заповнення ліда ви НЕ внесли ім'я та/або прізвище. В цьому випадку, якщо ви натиснете «Конвертувати», ви спочатку потрапите на форму редагування контакту, так як інформації з ліда недостатньо для заповнення обов'язкових полів (ім'я або прізвище) контакту.

Як ви знаєте, обов'язковими полями можуть бути не тільки стандартні поля, але і призначені для користувача. Тобто якщо у вас є обов'язкове для користувача поле для компаній, та воно не заповнено при конвертації, то ви спочатку потрапите на форму редагування компанії з повідомленням про необхідність заповнити всі обов'язкові поля.

І тільки після того, як обов'язкові поля для контакту/компанії будуть заповнені, та ви натиснете «Продовжити», відкриється форма заповнення угоди.

При конвертації може з'явитися помилка:

Ця помилка виникає, якщо у співробітника не вистачає прав доступу. При конвертації в кілька сутностей Бітрікс24 створить тільки ті, до яких є доступ.

По завершенні конвертації, контакт, компанію та угоду можна побачити на відповідних вкладках в формі перегляду ліда.

Якщо ж вам не підходить конвертація відразу в три сутності, наприклад, ваш сценарій роботи з лідом не припускав перетворення в компанію, а тільки в контакт та угоду, або просто в контакт, то ви можете обрати сутність (наприклад, тільки угода ) або їх комбінацію, в які необхідно конвертувати лід.

Один клік за посиланням - та вибрані вами елементи будуть створені.

Зручний момент: обраний один раз сценарій (угода + контакт) запам'ятовується, та при подальшому створенні сутностей на підставі ліда вам вже не доведеться обирати - ваш вибір запом'ятається та буде стояти за замовчуванням, поки ви не скористаєтеся іншим варіантом - тобто не зміните вибір.


Варто прочитати:

Дякую, допомогло! Дякуємо :) Не допомогло Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Це не те, що я шукаю
Дуже складно і незрозуміло