Підтримка24

Як працюють умови у роботах

У більшості роботів є налаштування Виконати, Умова та Після попереднього робота. Вони допомагають встановити час та умови спрацьовування. Наприклад, можете запускати роботів у певній послідовності або лише у робочі дні.

Дізнатися, що таке роботи, можете у статті Роботи.

Коли елемент CRM переходить на стадію з роботом, то насамперед перевіряємо, чи він повинен спрацювати відразу чи ні. Після цього дивимося на умову роботи. Якщо він виконується, то робот спрацює.


Виконати

У робота можна умовно виділити два етапи:

  • Час запуску – він однаковий для всіх роботів. Робот запускається коли елемент переходить на стадію з роботом.
  • Час спрацьовування – це час, через який робот спрацює після запуску.

Час запуску не можна змінити, а час спрацьовування можна. Наприклад, відкласти виконання на три дні або до дня народження клієнта.

За замовчуванням встановлено значення Відразу, тобто робот спрацює, коли елемент перейде на потрібну стадію. У варіантах Через, За та Точний час можна використовувати будь-які поля типу Дата та Дата/Час.

Умови типу Виконати через Х хвилин після Поточного часу працюють як пауза. Мінімальний час паузи – 10 хвилин.

Наприклад, можете створити в картці угоди поле Дата зустрічі з клієнтом та нагадувати собі або клієнту про події за дві години.


Умова

Ви можете встановлювати умови, за яких робот спрацює. Наприклад, якщо сума угоди більша за 5000 або відповідальним за угоду є певний співробітник. Якщо угода, яка потрапила на стадію з роботом, не відповідає умовам, робот не спрацює.

Умови можна умовно поділити на прості та складові:
Прості умови – це порівняння зі значенням поля. Якщо значення поля в елементі CRM дорівнює значенням у налаштуваннях робота, він спрацює.

У цьому прикладі робот спрацює, якщо сума угоди буде більшою за 5000. Зверніть увагу, що ця умова не буде виконана, якщо сума дорівнює 5000. Щоб робот спрацював у цьому випадку, оберіть умову Сума більше 4999 або Сума не менше 5000.

Складові умови містять один або кілька блоків, розділених І та АБО. АБО поділяє єдину умову на блоки. І поділяє блоки на складові.

Наприклад, у вас є співробітник, який працює з великими клієнтами ринку b2b та всіма клієнтами b2g.
У першому блоці є 3 частини, розділені І: сума угоди не менше 150 000, валюта гривня та тип компанії b2b. Це перша умова. Якщо будь-яка з цих трьох частин не виконана, то і вся перша умова вважається не виконаною. У цьому випадку перевіряється друга умова, в якій тип компанії b2g. Якщо його виконано, то робот запускається.


Після

Якщо ця галочка активна, робот спрацює після попереднього. Враховується саме становище роботів на стадії.

Ви завжди можете перемістити робот як усередині стадії, так і між ними. Для цього просто перетягніть його мишкою в потрібне місце.

І ще пара важливих моментів:

  • Якщо у роботів вимкнена галочка, то вони все спрацюють паралельно;
  • Якщо у робота включена галочка, а попередній не спрацював, цей робот так само не спрацює.
Допомогло!
Дякуємо :)
Необов'язково:
Залишити відгук про статтю
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Залишити відгук про статтю
Маю додаткові запитання
Замовити впровадження