top_ua
Вхід

Як працювати у Скрам

Розглянемо, як керівник може організувати роботу команди до Скраму та які в ньому є налаштування.

Наприклад, ваша компанія створює новий продукт, але має мало уявлень про результат, до якого хоче прийти, і не бачить перед собою чіткий план. За допомогою Скраму організуємо роботу команди та вирішимо цю проблему.

Детальніше про Скрам і те, як створити скрам-команду читайте у статті Бітрікс24.Скрам.

1. Створіть зустрічі та чати

Для початку заплануємо зустрічі з командою, щоб завжди знати поточні справи. У налаштуваннях Скрам-команди вже готові 4 типи зустрічей, oберіть зручний час та створіть подію.

  • Щоденний скрам – можна запланувати 15-хвилинну зустріч на кожен робочий день. Обговорити, як ідуть справи, чи немає в кого складнощів.
  • Планування спринту – заплануйте регулярну зустріч, щоб обговорити завдання нового спринту.
  • Огляд спринту – це показ результату. Заплануйте зустрічі, щоб після завершення спринту обговорити отриманий результат.
  • Ретроспектива спринту – це зустріч із командою для обговорення роботи з покращення минулих процесів та комунікації.
Докладніше про можливості календаря читайте у статті Як створити подію у календарі.

2. Почніть заповнювати беклог завданнями

Для цього натисніть кнопку Завдання. Уся команда може поповнювати беклог, але oбирати завдання в роботу має керівник.

Додайте Епіки, щоб вказати тему, контекст або велику мету, до якої належить завдання

Епіки

Епіки – це важливі цілі, глобальні плани, за якими будуть закріплені завдання беклогу. Щоб їх додати, натисніть кнопку Епік, впишіть назву та опис, а також oберіть колір, що зробить беклог більш наочним.

Потім oберіть завдання в беклогові та вкажіть потрібний Епік.

Після цього у вибраних завдань з'явиться відповідна позначка.

Також ви можете переглянути та створити нові епіки у вкладці Елементи скраму – Епіки.

Також ви можете задати критерії завершення завдань, Definition of Done (DOD) – це чек-лист iз критеріями, за якими визначається готовність результату, за допомогою яких співробітники перед закриттям завдання зможуть перевірити самі себе за пунктами, що вони дійсно все виконали і нічого не забули.

Definition of Done (DOD)

Щоб створити чек-лист із критеріями завершення завдань, відкрийте вкладку Елементи скраму – DOD. У вікні, натисніть Створити тип вкажіть назву і додайте чек-лист.

Позначте опцію Виконання пунктів обов'язкове, щоб співробітники не могли завершити завдання без виконання чек-листа.

Потім oберіть завдання. 

Та вкажіть, за яким саме списком потрібно буде перевірити результат.

Перед тим, як співробітник завершить таке завдання, у нього відкриється чек-лист, за яким він зможе перевірити, чи все він зробив правильно.


3. Планирование и запуск спринта

Сначала определите цель спринта и выберите, какие именно задачи из беклога будут выполнены в нем. Перенесите задачи из беклога, укажите название спринта и выберите его длительность.

Потім разом із командою оцініть складність завдань. У Скрам для оцінки завдань застосовуються не термін, а складність, зусилля, які потрібні для завершення завдання. Ця оцінка називається Сторі Поінт. Сторі Поінти – порівняльний захід, наскільки одне завдання складніше за інше.

Якщо вам складно визначитися з відносними оцінками, то як міру Сторі Поінт можна взяти годинник на виконання завдання.

Після того як ви додали завдання до спринту та визначилися з їх складністю, запустіть спринт.

Під час запуску спринту відкриється вікно, у якому буде загальна інформація про нього. Ви можете виправити назву, опис та дати спринту, якщо це потрібно.


4. Робота у спринті

Слідкувати за роботою в спринті можна у розділі Активний спринт. Тут ви та ваша команда можете побачити – що вже в роботі та що завершено.

Використовуйте Діаграму згоряння завдань, щоб оцінити, як просувається команда із завдань спринту. На діаграмі видно кількість зробленої роботи.

Синім на діаграмі згоряння відзначено ідеальну лінію виконання завдань, на яку і слід спиратися. Червоним відзначено реальну історію виконання завдань.

  • За вертикальною шкалою – відзначають кількість запланованих Сторі Поінтів, у нашому прикладі це годинник на виконання завдання.

  • За горизонтальною шкалою – відзначають кількість днів до закінчення спринту.

Виходячи з нашого прикладу, можна дійти невтішного висновку, що команда виконала всі завдання раніше терміну і це може означати, що ми неправильно оцінили майбутню роботу.

Коли ви завершите спринт у вас відкриється вікно, в якому буде інформація щодо цілей, термінів та виконаних планів спринту. У блоці Дії із незавершеними завданнями виберіть, куди перенести всі незавершені завдання поточного спринту.

work with scrum22.jpg

Після завершення кількох спринтів ви розумітимете, скільки ваша команда встигає виконати завдань із запланованих. Щоб оцінити швидкість команди, використовуйте Діаграму швидкості команди. Для цього відкрийте вкладку Елементи скраму – Швидкість команди.

Сині стовпчики на діаграмі показують кількість запланованих Сторі Поінтів у кожному спринті. Червоні стовпчики показують, скільки Сторі Поінтів було закрито у кожному спринті.

  • За вертикальною шкалою – зазначено кількість запланованих Сторі Поінтів.
  • За горизонтальною шкалою – відзначені всі завершені спринти.
Допомогло!
Дякуємо :)
Необов'язково:
Залишити відгук про статтю
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Залишити відгук про статтю
Допомога партнера
Замовити впровадження