top_ua
Вхід

Бітрікс24.Скрам

У Бітрікс24 з'явився новий розділ для роботи із завданнями за методом Скрам. У ньому ви можете організувати роботу скрам-команди та за допомогою чатів i зустрічей швидко налагодите комунікації.

Докладніше про те, як використовувати Скрам, ви можете прочитати у статті Як працювати по Скраму.

Бітрікс24.Скрам недоступний для користувачів Архівних тарифів.

Кількість скрам-команд залежить від тарифу:

 • Безкоштовний – 5 команд
 • Базовий – 5 команд
 • Стандартний – 10 команд
 • Професійний – 20 команд

Скрам – це гнучкий спосіб організації робочого процесу із завданнями, за допомогою якого команда може розбити на частини великий проєкт і виконувати його поступово по одному фрагменту. При цьому команда може дозволити собі відхилитися від запланованого шляху, щоб внести до свого продукту можливі вдосконалення.

Особливості роботи в Скрамі:

 • Короткі ітераційні цикли

 • У Скрамі завдання ставляться на невеликий відрізок часу, зазвичай, на 2 тижні. Ці цикли називаються спринти, до кінця яких ви отримуєте зрозумілий бізнес-результат. Якщо завдання не виконати за спринт, то його можна розбити на дрібніші. Такий формат дозволяє отримувати невеликий, але прогнозований результат у зрозумілі терміни.

 • Єдиний список справ

  Усі завдання, побажання, ідеї, зворотний зв'язок – записуються та пріоритизуються. Такий список називається беклог. Учасники команди завжди можуть подивитися в нього, згадати, що обговорювали, знайти всі завдання та ідеї, пов'язані з певним контекстом.

 • Критерії завершеності завдань

  Для того, щоб усі учасники розуміли, що таке повністю завершене завдання, команда обговорює та затверджує список умов її виконання. Завершуючи завдання, співробітник проходить за списком і перевіряє себе, чи все він зробив правильно.

 • Системна та прозора робота

  Робота по Скраму – це обов'язкові зустрічі строго за графіком. Таких зустрічей 4 типи: планування, щоденні зустрічі, демонстрація результату та ретроспектива. Така структура роботи забезпечує прозорість та гарний темп роботи, і команді більше не знадобляться раптові наради, планерки та інші зустрічі.


Як створити Скрам-команду

Для початку роботи створіть скрам-команду для цього перейдіть у розділ Завдання та Проєкти – Скрам і натисніть кнопку Створити.

У вікні вкажіть назву, опис, oберіть тему оформлення та аватар.

У вкладці Розширені налаштування ви можете вказати: термін, тривалість спринту, відповідального за замовчуванням, теги та oбрати інструменти, з якими працюватиме скрам-команда.

Після цього встановіть рівень конфіденційності. Конфіденційність впливає на те, хто бачить інформацію всередині команди та як нові учасники можуть приєднатися до команди.

Потім запросіть учасників.

У Скрам-команді виділяють кілька ролей:

 • Власник продукту – ним може бути керівник відділу, менеджер продукту чи проєкту, відповідальний за напрямок тощо.

 • Scrum-майстер – лідер-наставник, який розуміє, як працювати зі Скрам. Його завдання пояснювати правила, контролювати, щоб вони виконувались. Цю роль може виконувати й сам керівник, якщо він організував роботу з скраму своєї команди.

 • Команда розробки – це фахівці, які безпосередньо реалізують завдання.

 • Зацікавлені особи – усі ті, хто бере участь у проєкті. Дані учасники можуть бачити завдання, приймати результати спринтів або консультувати по завданням, але не зможуть нічого редагувати.

Коли ви закінчите налаштування, натисніть кнопку Продовжити, скрам-команда буде створена і ви можете почати роботу.

new scrum5.jpg


Допомогло!
Дякуємо :)
Необов'язково:
Залишити відгук про статтю
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Залишити відгук про статтю
Допомога партнера
Замовити впровадження