top_ua
Вхід

Налаштування онлайн-каси Checkbox

Для того, щоб почати працювати з онлайн-касою в Бітрікс24 спочатку потрібно здійснити налаштування на стороні Checkbox.

Для цього потрібно пройти декілька обов'язкових кроків

Крок1 – реєстрація на сервісі

Перейдіть на сайт Checkbox та натисніть Зареєструватися

Щоб не вводити інформацію вручну, сервіс запропонує отримати її з Державної податкової служби. Цю дію треба підтвердити електронно-цифровим підписом.

У вікні «Авторизація в ДПС» для завантаження особистого ключа, натисніть на відповідне пусте поле або на кнопку «Обрати». Після завантаження необхідного ключа, введіть пароль захисту ключа та натисніть кнопку «Зчитати». 

У наступному вікні перевірте правильність ключа і натисніть кнопку «Далі».

Готово!

Крок 2 – Додавання торгової точки

Цей крок необов’язковий, якщо ви раніше реєстрували торгові точки в податковій і хочете додати програмну касу до існуючої точки.

Торгова точка – це місце здійсненння підприємницької діяльності.

Перейдіть у розділ головного меню Торгові точки та натисніть Додати торгову точку.

У спливаючому вікні необхідно буде заповнити дані:

 • Назва торгової точки.
 • Вулиця та номер будинку.

  У цьому полі потрібно ввнести адресу, да якою знаходиться ваша торгова точка. Якщо ви здійснюєте онлайн-продажі й у вас немає фізичного магазину, то потрібно прописати адресу вашого фактичного проживання.
 • вид права на торгову точку (право власності, право постійного користування, оренда)
 • Тип торгової точки – обирається у залежності від сфери здійснення діяльності

  Якщо ви здійснюєте лише онлайн-продажі, то обирайте тип Інтернет-магазин.
 • Адреса – область, місто, район у місті (якщо є), де знаходиться торгова точка.
 • Державна податкова служба – оберіть ту, якій підпорядковується торгова точка, відповідно до територіального розташування.

Після внесення всіх необхідних даних натисніть Додати торгову точку.

Ця дія має бути підписана ЕПЦ ФОП (безпосередньо здійснює діяльність) або ЕЦП директора (уповноважена посадова особа юридичної особи).

Тому далі ви побачите вікно куди потібно завантажити ключ і ввести пароль захисту цього ключа. Тож заповніть ці поля та натисніть Зчитати

У наступному вікні перевірте правильність ключа і натисніть кнопку Далі.

Дана заявка відобразиться на порталі, і буде виділена жовтим кольором зі статусом Відправлено в ДПС. Це означає, що вона знаходиться в обробці та очікує підтвердження.

Через деякий час можна перевірити успішність реєстрації заяви в ДПС. Для цього оновіть сторінку, натичнувши на кнопку Оновити дані або через пункт лівого меню Дані синхронізаціїСинхронізувати дані з ДПС. Зареєстрована торгова точка буде виділена зеленим кольором.

Крок3 – Додавання касира

Для реєстрації касира перейдіть у пункт лівого меню Касири та натисніть кнопку Додати касира.

У спливаючому вікні, є можливість зчитати дані касира з ключа ЕЦП касира (або ел. печатки організації, яка буде використовуватись для підпису чеків). Якщо є доступ до ключа касира, то необхідно буде його зчитати. Якщо ключа в даний момент немає, то заносимо дані вручну.

У спливаючому вікні потібно завантажити ключ касира і ввести пароль захисту цього ключа. Тож заповніть ці поля та натисніть Зчитати

У наступному вікні перевірте правильність ключа і натисніть кнопку Далі.

Потім необхідно заповнити форму:

 • Логін касира – буде використовуватися при відкритті зміни і пробитті чеків.
 • Пароль касира – необхідний для входу.
 • ПІБ касира –  також буде потрібен для входу.
 • Ідентифікатор ключа – якщо раніше ви обрали Зчитування з ключа ЕЦП, тоді ідентифікатор ключа підставляється автоматично. Якщо ж – Внести дані в ручну, тоді необхідно зайти у властивості сертифіката до ключа ЕЦП касира і там обрати ідентифікатор id, скопіювати і вставити в це поле.

Після внесення всіх необхідних даних натисніть Додати касира. Дана Заявка відобразиться на порталі й буде виділена жовтим кольором. Це означає, що вона відправлена в ДПС, знаходиться в обробці та очікує підтвердження.

Через деякий час можна перевірити успішність реєстрації заяви в ДПС. Для цього оновіть сторінку, натичнувши на кнопку Оновити дані або через пункт лівого меню Дані синхронізаціїСинхронізувати дані з ДПС. Зареєстрований касир буде виділений зеленим кольором.

Крок4 – Додавання каси

Створити касу можна лише у випадку, якщо ваша торгова точка вже успішно зареєстрована в ДПС (тобто виділена на порталі зеленим кольором).

Перейдіть у розділ головного меню Каси та натисніть Додати касу.

Відкриється вікно, де потрібно буде заповнити лише два поля. 

 • Номер каси – генерується автоматично.
 • Торгова точка – вкажіть ту, під яку реєструєте касу.

Після внесення цих даних натисніть Додати касу. Дана Заявка відобразиться на порталі й буде виділена жовтим кольором. Це означає, що вона відправлена в ДПС, знаходиться в обробці та очікує підтвердження.

Через деякий час можна перевірити успішність реєстрації заяви в ДПС. Для цього оновіть сторінку, натичнувши на кнопку Оновити дані або через пункт лівого меню Дані синхронізаціїСинхронізувати дані з ДПС. Зареєстрована каса буде виділена зеленим кольором.

Крок 5 – Оберіть метод підпису чеків

Після того як ви зареєструвати торгову точку, касу та касира слід обрати механізм підпису який касир буде використовувати для підписання (ЕЦП) чеків. Наразі доступні наступні методи підпису чеків:

 • Агент підпису - утіліта що встановлюється на будь-якому комп’ютері із доступом в інтернет. Інструкцію з налаштування та посилання для встановлення можна знайти всередині вашого кабінету на порталі Checkbox, натиснувши на пункт головного меню Інструкції та обрати блок Checkbox підпис.

 • HSM – сертифікований хмарний сервіс для генерації та зберігання ключів, наприклад DepositSign (у разі вибору HSM як механізму підпису, відсутня необхідність встановлення будь-якого ПЗ для роботи з ЕЦП).

Метод 1. Checkbox Підпис

У Checkbox Підпис завантажується ЕЦП касира (або електронна печатка компанії) для підпису чеків.

Checkbox Підпис автоматично підписує чеки, які відправляються в ДПС для фіскалізації. Дозволяє не підписувати вручну кожен чек окремо.

Як встановити?

Встановіть Checkbox Підпис на каси, які будуть працювати з програмним РРО (або на центральному сервері).

Запустіть файл agent.signer(v0.0.X).exe (знайти його можна в розділі Інструкції – блок Checkbox підписЗавантажити), потім дотримуйтесь інструкцій на екрані: 

Далі заповніть усі поля.

 1. Адреса API: https://api.checkbox.in.ua – це поле стандартне (для тестового серверу https://dev-api.checkbox.in.ua)
 2. Файл ключа – вкажіть шлях до папки з ключем ЕЦП (в шляху до папки не повинно бути кирилиці)
 3. Тип АЦСК – oберіть з випадаючого списку (для тестового серверу оберіть - КНЕДП ІДД ДПС)
 4. Логін касира – той, який ви вказували на порталі my.checkbox.in.ua при створенні касира.
 5. Пароль до ключа ЕЦП – пароль до того ключа ЕЦП, який буде використовуватись для підпису чеків.

Після внесення всіх параметрів натисніть Зберегти. Після збереження Checkbox Підпис запуститься.

Важливо: Перед початком роботи потрібно обов’язково запускати агент підпису – Checkbox Підпис. Для цього перейдіть в папку, в якій встановлена програма і запустіть файл agent-signer-manager.exe

Метод 2 – DepositSign

Якщо ви отримали ключ через АЦСК DepositSign, а також зберігаєте його в цьому хмарному сервісі, то вам для роботи та підпису чеків НЕ ПОТРІБНО використовувати Checkbox Підпис.

Наприклад, при додаванні касира, натисніть на окрему кнопку внизу, ящо для підпису ви будете використовувати DepositSign.

Відкриються додаткові поля, де потрібно буде ввести реєстраційні данi від вашого акаунту на цьому хмарному серсіві, щоб відбулася синхронізація. 

Коли всі необідні налаштування на стороні Checkbox будуть зроблені, можна повернутися на ваш Бітрікс24 та безпосередньо здійснити підключення онлайн-каси до порталу. Про це детальніше в окремій статті.


Допомогло!
Дякуємо :)
Не допомогло
Дуже шкода :(
Дізнайтесь, чому:
Це не те, що я шукаю
Дуже складно і незрозуміло
Відгук
Замовити впровадження